Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili małżeństwo z płonącego motocykla

Data publikacji 07.11.2019

Szybkością działania i zachowaniem zimnej krwi wykazali się wczoraj dwaj policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy widząc jak przewraca się motocykl i staje w płomieniach uwolnili z ognia zarówno kierowcę i pasażerkę. Następnie ugasili pożar i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

W zawód policjanta jest wpisana wartość najcenniejsza, czyli pomoc osobom potrzebującym. W każdym przypadku jeśli chodzi o ratowanie życia policjanci z Ostrołęki działają bez wahania. Tak też było wczoraj podczas pełnienia przez nich służby na terenie gm. Goworowo.

W pewnym momencie policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, zauważyli, jak kierujący motocyklem uderza w psa, który wybiegł mu wprost pod koła. W wyniku zdarzenia jednoślad przewrócił się, a z jego zbiornika zaczęła wyciekać benzyna. Po kilkudziesięciu metrach motocykl się zatrzymał i stanął w płomieniach. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do jednośladu i uwolnili z ognia jego kierowcę i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Pasażerka uderzyła głową o jezdnię, odczepiła się od jednośladu leżąc na rozlanej łatwopalnej cieczy. Dlatego też policjanci widząc zagrożenie ponownego pożaru i niebezpieczeństwa z tym związanego przenieśli ją w bezpieczne miejsce i udzielili obydwu osobom niezbędnej pomocy.

Na miejsce funkcjonariusze wezwali także karetkę pogotowia i straż pożarną. Na szczęście zarówno kierowca, jak i jego pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń.

Nie ma wątpliwości, że dzięki postawie policjantów nie doszło do tragedii i uratowano ludzkie życie.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony