Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma marihuany

Data publikacji 08.11.2019

Słubiccy kryminalni zwalczając przygraniczną przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie jednej z miejscowości w powiecie słubickim. Jak się okazało 21-letni uprawiał krzaki marihuany w swoim mieszkaniu. Wcześniej jechał autem pod działaniem narkotyków.

Policjanci Kryminalni ze Słubic w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w powiecie słubickim może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Pogłębienie tej wiedzy pozwoliło na precyzyjne ustalenia dotyczące miejsca przechowywania narkotyków oraz osoby za to odpowiedzialnej. Policjanci przygotowywali się zatem do realizacji. Ta nastąpiła we wtorek /5 listopada/. W pomieszczeniach mieszkalnych należących do 21-letniego mężczyzny policjanci znaleźli doniczki z sadzonkami nielegalnych roślin, wysuszone łodygi, oraz pojemniki z kwiatostanami konopi indyjskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma marihuany. Wcześniej policjanci prewencji zatrzymali tego młodego kierowcę, który prowadził swoje auto pod działaniem narkotyków. W związku z tą sprawą policjanci przesłuchali 21-letniego mężczyznę.

Zatrzymany usłyszał łącznie sześć zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Źródło: podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki.
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki.
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki.
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki.
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki.
Powrót na górę strony