Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mławy i prokuratura walczą z kontrabandą

Data publikacji 12.11.2019

Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili kontrabandę ponad 185 tys. sztuk papierosów. Zatrzymali dwie osoby, które posiadały wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

W ubiegły czwartek, funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymali dwie osoby, mieszkańców pow. mławskiego, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Policjanci ujawnili w dwóch samochodach oraz miejscu zamieszkania jednej z osób, ogółem ponad 185 tys. sztuk papierosów. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 159 tys. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 44 tys. zł. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Sprawcom grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia. Trwają czynności policji.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony