Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragedii

Data publikacji 13.11.2019

Dzięki współpracy kołobrzeskich i warszawskich policjantów, uratowano życie młodej kobiecie, która chciała odebrać sobie życie.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I wczoraj po godz. 08.00 poinformowali dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu o planowanej próbie samobójczej, którą miała dokonać mieszkanka powiatu kołobrzeskiego. Policjanci z Warszawy ustalili, że młoda kobieta zamierza targnąć się na swoje życie. Na czacie wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego podjęła rozmowę i opowiedziała o tym, co planuje.

Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że jest to osoba z powiatu kołobrzeskiego. Policjanci z Warszawy ustalili dane, które natychmiast przekazali do Kołobrzegu.

Dyżurny kołobrzeskiej jednostki do miejsca zamieszkani skierował patrol przewodników psów służbowych w składzie asp.szt. Krzysztof Pomorynko i asp. Piotr Polak.

Policjanci sprawdzili wskazane  mieszkanie, gdzie nikogo nie zastali. Dalej sprawdzając na półpiętrze zauważyli wiszącą kobietę. Natychmiast unieśli ja do góry jednocześnie jeden z policjantów rozbił lustro i kawałkiem szkła przeciął linę zawieszona na poręczy. Po poluzowaniu pętli policjanci udzielili pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Desperatka jest już pod opieką lekarzy.

asp. sztab. Tomasz Kwaśnik

 

Powrót na górę strony