Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uchronić przed wychłodzeniem dwie osoby

Data publikacji 14.11.2019

Kiedy temperatury są coraz niższe nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Tylko w ostatnim okresie policjanci z przeworskiej jednostki pomogli dwóm osobom, których życie było zagrożone.

W okresie 12 - 13 listopada br. przeworscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. W poniedziałek przed godz. 20, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące starszej osoby błąkającej się po miejscowości Gniewczyna Łańcucka. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Obok kościoła w miejscowości Gniewczyna Łańcucka zastali zziębniętą kobietę okrytą kocem. 83-latka nie wiedziała, gdzie się znajduje oraz nie umiała wskazać miejsca swojego zamieszkania. Będący na miejscu patrol ustali, że jest to mieszkanka Przeworska. Kobieta została przekazana pod opieką rodzinie. Jak się okazało, wyszła z domu niezauważona przez domowników.

Kolejną osobą, wobec której we wtorek interweniowali funkcjonariusze, był 82-letni mężczyzna. Policjanci podczas patrolu miejscowości Rozbórz, około godz. 2, zauważyli leżącego na drodze mężczyznę bez bluzy oraz obuwia, rzeczy te znajdowały się obok niego. 82-latek oświadczył, że wybrał się na cmentarz i nie pamięta, dlaczego się tu znalazł, a na drodze leżał, ponieważ źle się poczuł. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny oraz wychłodzenie organizmu, na miejsce została skierowana załoga karateki pogotowia, która zabrała go na dalsze badania. Gdyby nie szybka interwencja policjantów, życie i zdrowie obu starszych osób mogłoby być zagrożone.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby, które mogą ucierpieć z powodu wychłodzenia. Zwracajmy uwagę szczególnie na osoby starsze, bezdomne oraz nietrzeźwe, które przebywają na zewnątrz, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Powrót na górę strony