Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Prezentujemy nagranie ku przestrodze.

Data publikacji 14.11.2019

Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Przekonała się o tym we wtorek w południe kierująca samochodem osobowym marki Renault, która nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze.

Kobieta w miejscowości Podczerwone na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na chodnik, uderzyła w ogrodzenie i dachowała na terenie przyległej posesji. O mały włos nie doszło do zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka.  Całe szczęście, że w tamtej chwili nikt nie szedł chodnikiem i nikogo nie było na podwórku.

Świadkowie ruszyli z pomocą, wezwano pomoc. Poszkodowana z pojazdu wyszła o własnych siłach (jechała sama). Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Kierująca była trzeźwa. Z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakie odniosła okazały się niegroźne. Na miejscu czynności wykonywali nowotarskiej drogówki oraz strażacy z OSP Podczerwone oraz JRG Nowy Targ.

To nagranie pokazuje, jak bardzo niebezpieczna jest nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że czasami nawet ta dozwolona w danym miejscu  prędkość wcale nie oznacza prędkości bezpiecznej. Konieczne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i atmosferycznych.  Apelujemy o włączenie się w akcję "Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!" (https://policja.pl/pol/aktualnosci/181305,Nie-Zabijaj-Jedz-bezpiecznie.html) poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem — zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

(KWP w Krakowie/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony