Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sportowy sukces tyskiego policjanta

Data publikacji 14.11.2019

Asp. sztab. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy wziął udział w Mistrzostwach Świata Jujitsu Sportowego, które odbyły się w stolicy Gruzji, Tbilisi. Tyski policjant, podczas tej prestiżowej imprezy, rozegrał Międzynarodowy Turniej Ju-Jitsu weteranów, podczas którego zdobył złoty medal, pokonując w finale wagi ciężkiej zawodnika Australii. Asp. szt. Marcin Dziedzic jeszcze dwukrotnie stawał na podium, zdobywając tytuł wicemistrza świata w innych kategoriach.

Tyski policjant w białym kimonie stoi na tle baneru Mistrzostw Świata w Gruzji

Asp. szt. Marcin Dziedzic wziął udział w Mistrzostwach Świata jujitsu sportowego, które odbyły się w gruzińskim Tbilisi pod auspicjami World Sport Jiujutsu Organization.

Zdobyty w kwietniu złoty medal na Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie, otworzyły policjantowi drzwi do udziału w tych zawodach, a zintensyfikowane treningi dały efekty. W kategorii weteranów stanął ze złotym medalem na 1 miejscu podium, pokonując w finale rywala z Australii.

Ponadto asp. szt. Marcin Dziedzic został także dwukrotnym wicemistrzem świata w Ju-Jitsu w konkurencji samoobrony sportowej oraz samoobrony realistycznej, zyskując uznanie sędziów z Turcji, Gruzji i Czech.

Osiągnięte sukcesy nie są przypadkowe. Policjant ćwiczy sztuki walki od ponad 30 lat. Posiada czarny pas kung-fu, gdyż początkowo związany był z tą właśnie sztuką walki. Obecnie uczestniczy w treningach w Jaworznickiej Szkole Guja Jiujutsu, gdzie pod czujnym okiem trenera ćwiczy i rozwija swoje umiejętności, czego efekty są widoczne.

Poza bardzo udanym uczestnictwie w mistrzostwach asp. szt. Marcin Dziedzic przez całe zawody był także jednym z sędziów. Dzięki posiadanej międzynarodowej licencji sędziego rozstrzygał rywalizacje innych uczestników.

Warto wspomnieć, ze Polacy w turnieju drużynowym pokonali w finale kadrę Turcji, zdobywając Puchar Świata 2019.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w realizacji sportowej pasji!

(KWP w Katowicach)

 

  • Na zdjęciu widocznych dwóch mężczyzn, ten po prawej trzyma w rekach biało-czerwoną flagę
  • Na zdjęciu widocznych dwóch mężczyzn w białym kimonie, którzy walczą na zawodach, są w pozycji leżącej
  • Na zdjęciu widoczne podium, na którym stoją mężczyźni po dwóch na każde z miejsc na podium. Po lewej stronie zdjęcia, na drugim miejscu widoczni Polacy, jeden z nich trzyma uniesioną w górę flagę Polski
  • Dwóch mężczyzn stojących obok siebie w białych kimonach. Mężczyzna po prawej stronie stoi z uniesioną ręką, i trzyma Polską flagę
  • Na zdjęciu widoczne podium, na którym na każdym z miejsc stoją mężczyźni. Na drugim miejscu po prawej stronie stoi tyski policjant
  • Mężczyzna w białym kimonie z rękami uniesionymi do góry, zadowolony po wygranej walce ze stojącym przed nim mężczyzną
Powrót na górę strony