Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Goniądza uratowali dwa psy

Data publikacji 14.11.2019

W związku ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowi z Goniądza interweniowali w sprawie zaniedbanych psów. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych zaniedbane zwierzęta zostały przewiezione do schroniska. Teraz policjanci ustalają zakres odpowiedzialności właścicieli czworonogów.

W miniony wtorek, dzielnicowi z Posterunku Policji w Goniądzu, w związku z otrzymanym zgłoszeniem na KMZB, sprawdzili jedną z posesji w gminie. Ze zgłoszenia wynikało, że przebywającym tam zwierzętom dzieje się krzywda. Mundurowi na miejscu znaleźli dwa psy zamknięte w drewnianej szopie. Zwierzęta były wychudzone i zaniedbane. Nie miały one również dostępu do wody i pożywienia. Jak ustalili policjanci, zwierzęta były zamykane w szopie, a także nie otrzymywały regularnie pożywienia.

Na miejsce policyjnej interwencji wezwany został powiatowy lekarz weterynarii, który stwierdził, że psy są w stanie zagrażającym ich życiu i zadecydował o umieszczeniu ich w schronisku. Teraz monieccy policjanci ustalają zakres odpowiedzialności właścicieli czworonogów. 

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony