Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Nieetatowe Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego - szkolenie - video

Data publikacji 12.11.2019

Policjanci z całej Wielkopolski, którzy wchodzą w skład Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego przez 5 dni doskonalili swoje umiejętności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pod okiem doświadczonych instruktorów poszerzali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Od 4 do 8 listopada 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu przy ul. Głogowskiej odbyło się szkolenie dla policjantów Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego woj. wielkopolskiego. Szkolenie prowadzili:

Wojewódzki Koordynator NGRMP ze Sztabu Policji KWP w Poznaniu;
Policjanci Sekcji Minersko – Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu;
Ratownik Medyczny z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu;
Detektyw Pracowni Badań Broni i Balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu;
Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu – Ekspert od   skażeń biologicznych i chemicznych.

W trakcie szkolenia policjanci minerzy – pirotechnicy doskonalili praktyczne umiejętności w przypadkach ujawnienia podejrzanych przedmiotów mogących zawierać materiał lub urządzenie wybuchowe z wykorzystaniem techniki linowej. W szkoleniu udział brali również funkcjonariusze Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6
w Poznaniu, funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Poznań – Ławica, żołnierze z Patrolu Rozminowania nr 2 Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz żołnierze z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu.

W województwie wielkopolskim funkcjonują 32 Nieetatowe Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego. Znajdują się one w każdej Komendzie Miejskiej i Powiatowej Policji oraz w Wydziale Konwojowym KWP w Poznaniu.  Łącznie to 193 policjantów, którzy na ochotnika realizują zadania takie jak: rozpoznawanie obiektów lub terenów, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie podłożenia materiału lub urządzenia wybuchowego, zabezpieczenie takiego miejsca oraz rozpoznanie i zabezpieczenie miejsca wybuchu.

W tym celu przechodzą oni odpowiednie szkolenie na szczeblu centralnym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a następnie dalej doskonalą swoje umiejętności podczas szkoleń organizowanych przez Wojewódzkiego Koordynatora NGRMP woj. wielkopolskiego ze Sztabu Policji KWP w Poznaniu oraz policjantów Sekcji Minersko – Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdział Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Tomasz Zuchmański/MŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.43 MB)

Powrót na górę strony