Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania za nielegalny handel tytoniem bez płacenia podatków. Akcja zielonogórskich policjantów i Centralnego Biura Śledczego Policji

Data publikacji 15.11.2019

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim uzyskali informacje dotyczące nielegalnego obrotu tytoniem bez uiszczenia należnego z tego tytułu podatku do Skarbu Państwa. Skład nielegalnego tytoniu miał się znajdować w hali magazynowej w okolicach Zielonej Góry.

Policjanci zebrali materiał dowodowy w tej sprawie i po ustaleniu wszystkich niezbędnych okoliczności podjęli decyzję o przeszukaniu wytypowanych pomieszczeń. Po wejściu mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat. Ponadto na miejscu zabezpieczyli krajankę tytoniową – łącznie niemal 700 kilogramów. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przyznali się do zarzucanych im czynów. Usłyszeli zarzuty uchylania się od uiszczenia należnego opodatkowania. Za to przestępstwo według Kodeksu Karnego Skarbowego grozi kara grzywny lub kara aresztu.

Policjanci skierowali do prokuratury wniosek o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym wobec podejrzanych na poczet przyszłych kar i grzywien. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tysięcy złotych Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

  • Worki z nielegalnym tytoniem
  • zabezpieczony nielegalny tytoń
  • zabezpieczony nielegalny tytoń
  • zabezpieczony nielegalny tytoń
  • Policjant i widok na policyjny areszt
  • Policjanci w kamizelkach odblaskowych
Powrót na górę strony