Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany dzięki międzynarodowej współpracy służb

Data publikacji 18.11.2019

Ponad 20 lat w więzieniu spędzi 44-latek zatrzymany na terenie Hiszpanii. Mężczyzna był poszukiwany od 2016 roku i uznawany za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki żmudnym działaniom policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego z Komisariatu na Targówku współpracujących z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i policją hiszpańską. Za mężczyzną wystawiono 4 listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania.

Poszukiwany od 2016 roku 44-letni mieszkaniec Targówka miał na swoim koncie liczne przestępstwa, w tym udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Podejrzany był także m.in. o podrabianie dokumentów i pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz uszkodzenie ciała. Zarzucano mu również nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Uznawany był za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców. Polskie sądy wydały trzy zarządzenia o ustaleniu jego miejsca pobytu i postanowienie o jego aresztowaniu. Mimo że mężczyzna ścigany był 4 listami gończymi, skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jego poszukiwania prowadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek. Funkcjonariusze prowadząc żmudne działania ustalili, że mężczyzna ukrywał się m.in. na terenie Bułgarii, Tajlandii, Malezji oraz Wielkiej Brytanii.

W związku z poczynionymi ustaleniami, w lutym tego roku wszczęto poszukiwania międzynarodowe i wydano za 44-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania.

Wszelkie informacje odnośnie poszukiwanego były przez kryminalnych szczegółowo weryfikowane. W toku prowadzonych czynności ustalili oni, iż 44-latek może obecnie ukrywać się w Hiszpanii. Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie, angażując jednocześnie do tych działań policją hiszpańską.

Dzięki międzynarodowej współpracy organów ścigania, w ubiegły wtorek na Majorce przeprowadzone zostały działania, które doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego 44-latka.

Po dopełnieniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych mężczyzna zostanie sprowadzony do Polski i odpowie za swą przestępczą działalność.

Zgodnie z wyrokami sądów, czeka go ponad 20 lat więzienia.

Tą sprawą policjanci udowodnili, że osoby ukrywające się przed organami ścigania, nie mogą czuć się bezkarnie. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z zespołu poszukiwań prędzej czy później trafią przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony