Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowali na sztandar

Data publikacji 18.11.2019

25 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór do opolskiej policji wciąż trwa.

W sali imienia insp. Witolda Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. To oni - z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Jarosława Kalety - odebrali akty ślubowania. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza komendy, kapelan opolskiej Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Nadinsp. Jarosław Kaleta złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Młodzi adepci, od 21 listopada rozpoczną 6 miesięczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór. Przypominamy, że takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

  • przemawia komendant Jarosław Kaleta
  • policjanci z pocztu sztandarowego trzymają sztandar garnizonu opolskiego policji
  • policjanci ślubują przed sztandarem
  • policjantka udziela wywiadu dziennkikarzom
  • trzech policjantów stoi obok siebie
  • zdjęcia grupowe - 6 policjantów stoi obok siebie
  • policjanci stoją w dwuszeregu
  • sala w której odbyła się uroczystość, po lewej stronie ślubujący policjanci, na wprost komendanci z lewej poczet sztandarowy
  • sztandar KWP Opole, w tle goście zaproszeni na uroczystość
Powrót na górę strony