Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny na i po służbie. Policjant drogówki w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 20.11.2019

Policjant nowosolskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. 65-latek mając w organizmie ponad 2 promile przyjechał samochodem na stację paliw, by zakupić butelkę alkoholu. Dzięki reakcji funkcjonariusza mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

We wtorek (19 listopada) po godzinie 23 sierżant sztabowy Maciej Nowak - policjant nowosolskiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby, na jednej ze stacji paliw zauważył mężczyznę, który szedł chwiejnym krokiem i z problemami wsiadł do swojego pojazdu. Mężczyzna naprzemiennie przyspieszając i zwalniając próbował odjechać osobowym oplem ze stacji. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, który bez wahania postanowił zareagować. Sierżant sztabowy Maciej Nowak ruszył w kierunku opla i gdy otworzył drzwi pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. Nie zastanawiając się zabrał kierującemu kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol. Jak się później okazało 65-latek przyjechał na stację benzynową kupić alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Sierżant sztabowy Maciej Nowak udowodnił swoim zachowaniem, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym. Widząc jak ktoś łamie prawo, nie da się odwrócić głowy i bezinteresownie przejść obok.

 

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony