Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna akcja policjantów – podczas zbiórki zebrano 20 litrów krwi

Data publikacji 21.11.2019

Nowosolscy policjanci i pracownicy Policji oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Funkcjonariusze regularnie oddają krew, wszystko po to by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Akcja krwiodawcza jest częścią obchodów 100 rocznicy powstania Policji.

Środa 20 listopada okazała się szczęśliwym dniem dla chcących włączyć się w pomoc dla drugiego człowieka. Dzięki zaangażowaniu nowosolskich funkcjonariuszy z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli został przygotowany punkt poboru krwi przed budynkiem komendy powiatowej policji w Nowej Soli. Nie brakowało policjantów, którzy przyszli oddać krew w swoim czasie wolnym od służby. Krew – to najlepszy prezent dla potrzebujących. Udało się zebrać 45 jednostek czyli ponad 20 litrów krwi. Nowosolscy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni po raz kolejny „podzielili” się swoja bezcenną krwią, przyłączając się do szlachetnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić formularz, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać krew. Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Wystarczy mieć chęć niesienia pomocy dla drugiego człowieka. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Takie akcje ukazują dobroć, która jest w każdym z nas. Wystarczy mały gest, by dać szansę na życie drugiemu człowiekowi. Bo przecież fajnie jest pomagać!

 

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjant rejestruje się do zbiórki krwi
  • policjant w krwiobusie
  • policjant po oddaniu krwi
  • krwiobus stoi przed komendą
  • policjant wypełnia dokumenty
  • policjantka oddaje krew
  • oddawanie krwi
  • panie obsługujące dawców
  • policjantki oddają krew
Powrót na górę strony