Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżą miedzi - straty sięgają 300 tys. złotych

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ciągu kilku miesięcy dokonali kradzieży elementów miedzianych z jednej z legnickich firm. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę 300 tys. złotych. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn ujawniono znaczne ilości narkotyków. Z kolei drugi z zatrzymanych miał zgromadzoną w mieszkaniu gotówkę pieniędzy w kwocie blisko 240 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy  w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od lipca do listopada br. dokonywali kradzieży elementów miedzianych z terenu jednej z legnickich firm. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę 300 tys. złotych.

W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych jednego z mężczyzn kryminalni ujawnili narkotyki. Mężczyzna posiadał blisko tysiąc działek amfetaminy oraz blisko 350 porcji handlowych marihuany. U kolejnego z zatrzymanych kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania ujawnili sejf z gotówką w kwocie blisko 240 tys. złotych, która również została zabezpieczona.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd może wymierzyć karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Banknoty po 200 zł
  • Banknoty po 100 zł
  • Marihuana w słoiku
  • Amfetamina i słoik w którym została ukryta
Powrót na górę strony
Polska Policja