Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i dozór dla sprawców kradzieży pojazdów na terenie UE

Data publikacji 22.11.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie częściowo odzyskali mienie, które padło łupem złodziei. W sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn z powiatu białogardzkiego. Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec dwóch z nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec trzeciego mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy od kilku miesięcy rozpracowywali grupę trudniącą się kradzieżami i włamaniami do pojazdów  na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej. W trakcie swoich ustaleń wytypowali osoby, które trudniły się tym nielegalnym procederem.

Ponadto, w toku prowadzonych czynności operacyjnych policjanci ustalili, że na terenie powiatu białogardzkiego znajduje się miejsce, w którym gromadzone są przedmioty pochodzące z kradzieży.    

Kryminalni z koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie i innymi służbami zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 31 do 37 lat. Wszystkie czynności realizowane przez policjantów odbywały się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

W trakcie prowadzonych wielotorowo działań funkcjonariusze odzyskali kilkanaście pojazdów marki m.in. audi, fiat, volkswagen, citroen oraz 2 quady, 10 rowerów (w tym 4 elektryczne). W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili również 3250 paczek papierosów bez akcyzy, środki odurzające oraz znaczną kwotę pieniędzy, która zabezpieczona została na poczet przyszłych kar.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym na wniosek prokuratora wydał decyzję o zastosowaniu wobec dwóch mężczyzn izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec trzeciego mężczyzny zastosowano dozór policyjny. 

(KWP w Szczecinie / kp)

  • karton z paczkami papierosów
  • quad
  • cztery rowery
Powrót na górę strony