Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pilotował do szpitala rodzącą kobietę

Data publikacji 25.11.2019

Dzielnicowy z bydgoskich Wyżyn pomógł szybko dotrzeć do Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy kierowcy, który wiózł rodzącą żonę. Przyszli rodzice, mieszkający w powiecie bydgoskim, nie wiedzieli, jak przy trwających remontach dróg trafić do szpitala. Dzięki pomocy dzielnicowego wszystko zakończyło się pomyślnie.

Sierż. szt. Przemysław Radaszewski jechał na spotkanie z mieszkańcami dzielnicy, którą się „opiekuje”, gdy na ul. Magnuszewskiej a Wojska Polskiego zatrzymał go kierujący BMW. Mężczyzna twierdził, że jedzie z żoną do Szpitala Miejskiego, gdyż zaczął się poród. Zdenerwowany oświadczył, że przez trwające przebudowy dróg nie wie, jak najszybciej tam dojechać, gdyż jest spoza Bydgoszczy.

Policjant natychmiast powiadomił o tej sytuacji swojego dyżurnego, a następnie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych bezpiecznie eskortował małżeństwo do wspomnianego szpitala i wskazał, gdzie znajduje się właściwy oddział. Dzięki temu kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

Przejęci i wdzięczni za pomoc rodzice już na miejscu serdecznie podziękowali policjantowi za okazaną pomoc i szybką reakcję.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony