Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł starszej kobiecie

Data publikacji 25.11.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czeremsze wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pomogli starszej kobiecie, która przewróciła się na swoim podwórku i nie była w stanie sama wstać. Okazało się, że 85-latka miała problem z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusz zapewnił staruszce pomoc i przekazał pod opiekę załogi pogotowia.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czeremsze, podczas wspólnych działań z pracownikami socjalnymi z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zauważyli straszą kobietę, leżącą na jednej z posesji w Czeremsze. Natychmiast ruszyli z pomocą. Pomogli staruszce wstać i zaprowadzili do domu. Kobieta była roztrzęsiona i przemoczona. Okazało się, że 85-latka chciała wyjść na spacer, jednak po wyjściu z domu straciła równowagę i upadła. Nie była w stanie się podnieść, a z uwagi na to, że mieszka sama, nie miał kto jej pomóc. W związku z tym, że kobieta w ich obecności kilkukrotnie traciła przytomność, dzielnicowy na miejsce wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz poinformował o zaistniałej sytuacji rodzinę staruszki.

Jeśli widzimy osoby, które znajdują się w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, a ich zachowanie wzbudzi nasz niepokój, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Reagujmy i szukajmy dla nich pomocy. Może się okazać, że dzięki takiej postawie uratujemy czyjeś życie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony