Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy w ratowaniu słuchu małej Marysi

Data publikacji 28.11.2019

Marysia Maciąg to półtoraroczna córeczka naszego kolegi z II Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Po urodzeniu dziewczynki okazało się, że cierpi ona na obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Pierwszą operację wszczepienia implantu ślimakowego przeszła kilka miesięcy temu. Od tamtej pory dziecko jest intensywnie rehabilitowane, lecz operacja jednego ucha to za mało, potrzebna jest druga i kosztowna. Po ostatnich badaniach wiadomo, że potrzebna jest jak najszybciej. Całkowity koszt wszczepienia implantu to 150 tys. złotych, co przekracza możliwości finansowe rodziców. Pomóżmy w ratowaniu słuchu Marysi!

Marysia Maciąg jest córeczką policjanta II Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z bielańskiej komendy. Lekarze zdiagnozowali u dziewczynki obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Oznaczało to, że nie słyszała żadnego dźwięku. Po skończeniu roczku dziecko przeszło pierwszą operację wszczepienia implantu ślimakowego, i codziennie jest intensywnie rehabilitowane.

Aby Marysia mogła słyszeć dźwięki z obu stron i rozwijać się jak jej zdrowi rówieśnicy potrzebna jest jak najszybciej druga operacja. Po ostatnich kontrolnych badaniach słuchu okazało się, że w uchu, w które  wszczepiono implant zanikły tzw. resztki słuchowe. Dziecko słyszy tylko dzięki elektrodom. Drugie ucho jest obecnie całkiem głuche. 

W tym przypadku liczy się czas. Druga operacja kosztuje 150 tysięcy złotych, co zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziców, którzy codziennie walczą o zdrowie dziecka.

Pomóżmy ratować słuch Marysi i zapomnieć jej o niepełnosprawności !

Obecnie na stronie internetowej https://www.siepomaga.pl/marysia-maciag

trwa zbiórka środków na dalsze leczenie dziewczynki.

Pieniądze można wpłacać również na konto FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

na numer konta Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytuł przelewu 34968 Maciąg Maria – darowizna na pomoc i ochronę

Jeśli chcecie poznać historię dziewczynki zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/SlimakoweDzwiekiMarysi/

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Marysia która potrzebuje pomocy

(KSP)

Powrót na górę strony