Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa, która wyłudzała kredyty z banku. Straty to prawie 300 tysięcy złotych

Data publikacji 28.11.2019

Policjanci z legnickiej komendy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Legnicy zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie kredytów bankowych. Jedną z zatrzymanych jest pracownica banku, która przyjmowała wnioski, a następnie załatwiała wszystkie wewnętrzne formalności. W ciągu kilku miesięcy oszuści wyłudzili z banku prawie 300 tys. zł. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Legnicy, zatrzymali  trzy osoby podejrzane o udział w grupie wyłudzającej kredyty z banku. Podejrzani to dwie kobiety w wieku  33 i 37 lat oraz 42-letni mężczyzna.

Policjanci ustalili, że oszuści wyszukiwali osoby, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej, często bezdomne, które za niewielką opłatą udostępniały im swoje dowody osobiste. Na ich podstawie były wystawiane sfałszowane dokumenty, które miały świadczyć o zatrudnieniu  i dochodach  „kredytobiorców”. Dzięki temu możliwe było uzyskiwanie przez podstawione osoby tzw. słupy zaciąganie zobowiązań.
 
Jedną z zatrzymanych jest pracownica banku, która przyjmowała wnioski, a następnie załatwiała formalności bankowe. 

W taki sposób udało się oszustom uzyskać przynajmniej kilkanaście pożyczek. Z ustaleń policjantów wynika, że w ciągu kilku miesięcy przestępcy wyłudzili z banku prawie 300 tysięcy złotych.

Podczas sprawdzania mieszkania jednego z zatrzymanych, ujawniono telefony komórkowe i tablety, które mogą mieć związek z przestępstwem. Zabezpieczono również ujawnioną gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy zł.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Oszuści za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Zatrzymana podejrzana prowadzona przez policjantów
  • Zatrzymana podejrzana prowadzona przez policjantów
  • Zabezpieczone pieniądze w walutach, polskich złotych, euro i funtów, a także tablety i telefony
Powrót na górę strony