Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzowscy kontrterroryści w akcji na Śląskiej. Zatrzymane cztery osoby

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z Gorzowa zaangażowani byli w ustalenie i zatrzymanie grupy mężczyzn, którzy odpowiedzialni byli za pobicie 26-latka przy ul. Śląskiej. Napastnicy po zdarzeniu uciekli i ukryli się w mieszkaniu jednego z nich. Zabarykadowani grozili użyciem noża i innych niebezpiecznych przedmiotów. Po wkroczeniu do akcji kontrterrorystów i ich siłowym wejściem, wszyscy zostali zatrzymani.

Jest niedziela godzina 17:50. W Gorzowie Wielkopolski przy ulicy Śląskiej grupa kilku mężczyzn dokonuje pobicia 26-latka. Świadek zdarzenia informuje Policję, która po chwili pojawia się na miejscu. Na Śląskiej zaroiło się od policjantów. Napastnicy na widok nadjeżdżających sił uciekają i ukrywają się w mieszkaniu jednego z nich. Mężczyźni zabarykadowali się informując policjantów, że w przypadku próby ich wejścia do mieszkania w ruch pójdą noże i inne niebezpieczne przedmioty. W takiej sytuacji niezbędny był udział negocjatorów, których na miejsce wezwał oficer dyżurny. W międzyczasie do dyspozycji funkcjonariuszy na miejscu byli również policyjni kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Doświadczeni i jedni z najlepszych w swoim fachu w Polsce antyterroryści z Gorzowa po rozpoznaniu sytuacji podjęli decyzję o przystąpieniu do siłowego wejścia do mieszkania. Po sforsowaniu drzwi i użyciu granatów hukowych profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie obezwładnili napastników. Zatrzymani to gorzowianie w wieku od 28 do 42 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej jednostki Policji.

W poniedziałek lub wtorek (2 grudnia) z ich udziałem zostaną przeprowadzone czynności procesowe. Muszą liczyć się z tym, że usłyszą zarzuty związane z pobiciem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Według relacji pokrzywdzonego jeden z nich próbował poskromić trzech krewkich kompanów od przemocy wymierzonej wobec niego. Jeśli się to potwierdzi, mężczyzna może uniknąć kary. Pokrzywdzony trafił na obserwację do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

 

nadkomisarz Marcin Maludy

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjantka z zatrzymanym mężczyzna w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
  • Światło błyskowe na dachu pojazdu.
  • Policjantka z zatrzymanym mężczyzna w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
  • Policjantka przy drzwiach wejściowych do budynku.
  • Zatrzymany mężczyzna w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.25 MB)

Powrót na górę strony