Fałszywi policjanci za kratkami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci za kratkami

Data publikacji 04.12.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu tarnowskiej komendy miejskiej rozbili szajkę oszustów. Trzyosobowa grupa działała tzw. metodą na policjanta, a ich ofiarą stała się 81-letnia mieszkanka Tarnowa. Sprawcy wyłudzili od seniorki prawie 60 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki, a oszuści najbliższe lata spędzą w zakładzie karnym.

Tym razem nie przestrzegamy seniorów przed oszustami, a z radością informujemy, że w ręce naszych policjantów wpadło troje mieszkańców Podkarpacia; 68-latek i dwie kobiety w wieku 45 i 28 lat, którzy działając wspólnie, oszukali seniorkę z Tarnowa na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszuści jak w wielu innych przypadkach wykorzystali naiwność starszej osoby. I tym razem w ciepły letni dzień ubiegłego roku zadzwonił telefon stacjonarny starszej kobiety. W słuchawce męski głos poinformował ją, że rozmawia z policjantem zatroskanym oszczędnościami seniorki. Dalej sytuacja potoczyła się bardzo szybko. Kobieta przerażona utratą swoich oszczędności wykonała polecenia osoby i przelała na wskazane konto 60 tysięcy złotych.

Pozyskaną podstępnie gotówką i wolnością nie nacieszyli się nazbyt długo. Trwające kilka miesięcy dochodzenie zakończyło się  zatrzymaniem całej trójki i przedstawieniem im zarzutu oszustwa, a także  wnioskowaniem przez prokuraturę o bezwzględną karę pozbawienia wolności dla każdego z nich. Policjanci odzyskali również 29 tysięcy złotych z blisko 60 tysięcy wyłudzonych od kobiety.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja