Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z WSPol z wizytą u dzieci

Data publikacji 06.12.2019

Z okazji zbliżających się świąt słuchacze i przedstawiciele kadry Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie oraz Stowarzyszenia Humanitarnego „Dar serca”. Co było celem tej nietypowej wizyty dowiecie się czytając poniższy artykuł.

5 grudnia 2019 r. w przededniu „Mikołajek” policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wcielili się w nowe role. Wyjątkowo, na jeden dzień w roku, stali się pomocnikami Świętego Mikołaja.

Tylko jednego dnia niebieski konwój Świętego Mikołaja odwiedził dwa miejsca – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie oraz Stowarzyszenie Humanitarne „Dar serca”. Podopieczni obu placówek otrzymali przygotowane przez słuchaczy i studentów Wyższej Szkoły Policji świąteczne paczki. Rozdano ich tego dnia blisko 200.

Ponadto podopiecznym stowarzyszenia przekazano również artykuły spożywcze, które z pewnością przydadzą się w codziennej działalności placówki.

 „Wystarczy tak niewiele, by sprawić drugiemu człowiekowi radość. Kilka paczek sprawiło, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech. To największa zapłata za zorganizowanie tej akcji”. – podkreślają policjanci uczestniczący w akcji.

Wraz z prezentami funkcjonariusze złożyli dzieciom i wszystkim pracownikom ośrodka oraz stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

(WSPol/js)

Powrót na górę strony