Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajkowy pobór krwi

Data publikacji 09.12.2019

W mikołajkowy piątek Policyjno-Strażacki Klub HDK w Gdyni zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy, a podczas akcji policjanci i strażacy oddali blisko 14 litrów krwi. Zainteresowanie akcją było tak duże, że z uwagi na ograniczenia czasowe nie wszyscy chętni mogli oddać krew.

Policjanci i strażacy podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Często ofiarom wypadków potrzebna jest krew. Mundurowi mają tego świadomość i dlatego cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

W ostatni piątek przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się mikołajkowa akcja honorowego oddania krwi zorganizowana przez Policyjno-Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, łącznie zebrano blisko 14 litrów życiodajnego płynu. Niestety z uwagi na ograniczony czas trwania akcji nie wszyscy chętni zdołali oddać krew.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

(KWP w Gdańsku/js)

  • Policjant oddający krew
  • Policjant oddający krew
  • Policjantka oddająca krew
Powrót na górę strony