Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy - straty Skarbu Państwa nie mniejsze niż 338 tys. zł

Policjanci z Góry zatrzymali mężczyzn, którzy posiadali kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów oraz 51 worków krajanki tytoniowej o łącznej wadze ponad 680 kg. Przechowywał je w miejscu swojego zamieszkania jeden z podejrzanych, gdzie funkcjonariusze ujawnili jeszcze kilka litrów wyrobów alkoholowych, które również nie posiadały polskich znaków akcyzy. Losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Policjanci górowskiej komendy weszli na teren posesji 66-letniego mieszkańca gminy, którego podejrzewali o posiadanie nielegalnego tytoniu. Mężczyzna przechowywał w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń i wyroby alkoholowe.

Wśród ujawnionych i zabezpieczonych nielegalnych przedmiotów znalazło się 1 500 sztuk papierosów, 680 kg krajanki tytoniowej oraz kilka butelek wyrobów alkoholowych. Podobnie jak papierosy i tytoń nie posiadały one znaków akcyzy.

Wartość uszczupleń z tytułu nieopłaconego podatku VAT, podatku akcyzowego i cła oszacowano w tej sprawie na kwotę nie mniejszą niż 338 tys. zł. W tej sprawie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 52 i 66 lat. Obaj to mieszkańcy gminy Jemielno. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony