Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Mroczy kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 12.12.2019

Utrzymująca się niska temperatura powietrza jest bardzo niebezpieczna, szczególnie dla osób, które z różnych powodów zostały pozbawione dachu nad głową. Z myślą o bezpieczeństwie osób bezdomnych, mroteccy dzielnicowi sprawdzali pustostany.

W zawiązku z utrzymującą się niską temperaturą, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w trosce o osoby, które nie mają dachu nad głową, w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu w Mroczy kontrolowali miejsca na terenie sadkowskiej gminy, w których schronienia szukają osoby bezdomne. Kontrole pustostanów prowadzone były po to, aby informować o możliwościach uzyskania pomocy w różnego rodzaju placówkach.

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawać obojętnym. Być może osoby, które z różnych powodów straciły dach nad głową same wstydzą się poprosić o pomoc i trzeba im wskazać jakie placówki i w jakim zakresie świadczą pomoc bezdomnym. O przypadkach osób bezdomnych wymagających pomocy, informować należy pod numerem alarmowym 112.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta wchodzącego do pustostanu
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta wchodzącego do pustostanu
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta kontrolującego pustostan
Powrót na górę strony