Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla kryminalnych z komisariatu w Opolu

Data publikacji 16.12.2019

„Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznym działaniom udało się złapać złodzieja, który dokonał kradzieży w naszym salonie. Funkcjonariusze na miejscu pojawili się bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione mienie (...)”. To treść podziękowania, jakie wpłynęło na ręce Komendanta Miejskiego Policji dla policjantów z Komisariatu I Policji w Opolu, którzy dwie godziny po zgłoszeniu, odzyskali biżuterię wartą 4 000 złotych i zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę.

W październiku policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zostali zaalarmowani, że w jednym z punktów jubilerskich w mieście miało dojść do kradzieży biżuterii. Tam według zgłoszenia młody mężczyzna miał uciec ze złotem wartym ponad 4 000 złotych.

Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwanie. W tym samym czasie sprawdzili wszystkie miejsca, w których mogło dojść do nielegalnych transakcji. Podejrzewali bowiem, że mężczyzna zechce sprzedaż skradzione złoto. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Podejrzany zastawił biżuterię w jednym z lombardów w mieście. Już dwie godziny po zgłoszeniu, kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je właścicielom.

Zatrzymanie sprawcy było już tylko kwestią czasu. Policjanci ustalili, gdzie mieszkaniec Kluczborka może się ukrywać. Do zatrzymania doszło następnego dnia w Opolu.

Właściciel skradzionego mienia, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Opolu, złożył podziękowania dla funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Opolu.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony