Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomógł w wybudowaniu budy dla psa

Data publikacji 16.12.2019

Mówi się o nich, że są policjantami pierwszego kontaktu. Potwierdził to dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kietrzu asp. szt. Piotr Poleszczuk. Pomógł 90-letniemu mężczyźnie odnowić budę dla swojego psa, któremu teraz niestraszne są niskie temperatury. W przedsięwzięciu pomogli również przedstawiciele Urzędu Gminy w Branicach.

Kiedy mówimy o dzielnicowych, to mamy na myśli policjantów którzy są zawsze najbliżej nas. Często określani są mianem policjantów pierwszego kontaktu czy też wizytówką polskiej Policji. Udowodnił to dzielnicowy asp. szt. Piotr Poleszczuk.

Odwiedzając mieszkańców swojego rejonu dzielnicowy zainteresował się szczególnie jednym z nich. Ponad 90-letni mieszkaniec gminy Branice potrzebował nowej budy dla swojego psa. Asp. szt. Piotr Poleszczuk bez chwili zawahania zaoferował swoją pomoc w wybudowaniu nowej budy dla pupila mężczyzny. We współpracy z pracownikami Urzędu Gminy w Branicach wybudował nową ocieplaną budę. Dzięki niej niskie temperatury nie będą zagrażać czworonogowi, a jego właściciel może spać spokojnie.

Asp. szt. Piotr Poleszczuk to policjant z blisko 25-letnim stażem służby. Jak sam mówi, możliwość pomagania innym daje mu najwięcej satysfakcji i sprawia, że chętnie przychodzi do służby.

(KWP w Opolu / mw)

  • Nowo wybudowana buda dla psa, obok której stoi pies
  • Przekazanie budy właścicielowi psa
  • Dzielnicowy  głaszcze psa przy jego nowej budzie
Powrót na górę strony