Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

44-latek zatrzymany za kradzież z włamaniem do rurociągu z paliwem

Data publikacji 19.12.2019

Dzięki pracy puckich kryminalnych możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem. Na terenie gminy Kosakowo 44-latek brał udział w nielegalnym podłączeniu sprzętu do podziemnego rurociągu z paliwem, które odprowadzane było do oddzielnego dystrybutora. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada br. policjanci z puckiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do rurociągu z paliwem na terenie gminy Kosakowo. Jak wynikało ze zgłoszenia na terenie jednej z posesji, przy której bezpośrednio przebiegał pod ziemią rurociąg kolejowy podłączone zostało nielegalnie przyłącze, które odprowadzało paliwo do dystrybutora. Wskutek tego procederu przestępczego zgłaszający poniósł straty nie mniejsze niż 500 tysięcy złotych.

Kryminalni, pracując nad tą sprawą oraz analizując zdobyte informacje ustalili, że całym procederem przestępczym zajmował się 44-letni mieszkaniec Gdyni, który został zatrzymany przez mundurowych. Policjanci podczas przeszukania jednej z działek zabezpieczyli pojazdy, którymi sprawca wywoził ropę i zbiorniki na paliwo. Ponadto śledczy zabezpieczyli sto kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz szereg dowodów świadczących o procederze przestępczym w tym zapisy z monitoringu.

44-letni mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wobec mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Pucku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 100 tys. złotych.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz samoistna kara grzywny.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony