Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja w urzędzie

Data publikacji 20.12.2019

Komunikaty dotyczące pracy Wydziału do walki z Korupcją nie są częste. Tym ciekawiej brzmią komunikaty dotyczące ich pracy. W tym przypadku sprawa dotyczy urzędników.

Wydział do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy od marca tego roku prowadził śledztwo dotyczące nadużywania uprawnień służbowych przez osoby pełniące funkcje w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy. Materiały zebrane przez policjantów i prokuratora wskazywały, że niektórzy pracownicy Urzędu otrzymują premie, którymi muszą dzielić się z „szefem”. Pieniądze od nich miała zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem.

Kilka miesięcy zajęło zgromadzenie materiału dowodowego, z którego wynika, że proceder ten  mógł trwać przez 6 lat od 2012 do 2018 roku, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść ponad 80 tys. złotych.

W tym tygodniu policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika Urzędu i Gminy w Mroczy. Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie, natomiast kobieta będzie objęta policyjnym dozorem.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony