Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląska grupa "Speed" bezwzględna dla drogowych piratów

Data publikacji 21.12.2019

W naszym województwie, podobnie jak w całym kraju, od kilku miesięcy działa specjalna grupa „SPEED”. O jej skuteczności przekonało się już ponad 17 tys. kierowców. Za brawurę i niebezpieczne zachowania na drodze zdecydowana większość z nich została ukarana mandatami karnymi. Do niechlubnego grona drogowych piratów dołączyli właśnie kolejni kierowcy…

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W jej skład wchodzi 52 policjantów - mundurowych z drogówki, mających specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a także stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach.

Od 19 lipca, czyli początku działalności specgrupy, do końca listopada policjanci skontrolowali 17253 pojazdów. Większość kierowców, bo aż 14648 zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi skierowali ponadto 172 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymali prawo jazdy 274 kierowcom.

Wczoraj policjanci specgrupy namierzyli kolejnych piratów drogowych. Kilka minut po godzinie 10.00, na DK 86 w ich ręce wpadł kierowca subaru, który przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Mężczyzna został ukarany 300-złotowym mandatem i 8 punktami karnymi. Niewiele później, w Będzinie, stróże prawa zauważyli pędzącego volkswagena. Przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h kierowca poruszał się z prędkością 143 km/h. Na konto mężczyzny wpadło 10 punktów karnych i nałożony został mandat w wysokości 400 złotych. Ostatni z kierowców został zatrzymany w Katowicach. Jadący toyotą mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. Za to wykroczenie mundurowi ukarali kierującego 200-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

Prędkość zabija – to nie mit, tylko tragiczna prawda, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy. Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!

Powrót na górę strony