Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny kalendarz wesprze Amazonki w ich walce z rakiem piersi

Data publikacji 22.12.2019

Kalendarz na 2020 rok, wydany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, podobnie jak w poprzednich latach, będzie miał cel charytatywny. Trafić może do każdego, kto wesprze „Rzeszowski Klub Amazonka”. Problem walki z chorobami nowotworowymi należy do najpoważniejszych we współczesnym świecie. Również wśród policjantek i pracowników Policji oraz w ich rodzinach, jest wiele osób wymagających wsparcia w tej trudnej walce o życie.

To już trzecia edycja policyjnego kalendarza, który co roku wspiera charytatywnie wybrany cel. Tym razem karty kalendarza przedstawiają policjantki różnych pionów oraz kobiety pracujące w komendzie wojewódzkiej. Fotografie pokazują funkcjonariuszki w służbie, ale także pokazują je z bardziej prywatnej strony. Kalendarz o kobietach i dla kobiet - wesprze charytatywnie bardzo ważny cel. W Polsce z każdym rokiem zwiększa się zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet – w ciągu roku wykrywa się u nas 18-19 tys. zachorowań, niestety 6 tys. pacjentek przegrywa walkę z chorobą. Dochód ze sprzedaży części kalendarzy na rok 2020 zostanie przekazany na Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub Amazonka".

Halina Lubera - Prezes Stowarzyszenia, w odpowiedzi na pomysł kalendarza, powiedziała: Kalendarz 2020 - „Kobiety Kobietom”, to przepiękna inicjatywa podjęta przez Pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji  w Rzeszowie. Oryginalne  ujęcia fotograficzne doskonale oddają  piękno Pań - Policjantek, z jednej strony w pracy codziennej, w umundurowaniu, z drugiej zaś strony w życiu prywatnym, w eleganckich strojach wizytowych. Jesteśmy zaszczycone tym, że Wspaniałe Kobiety- Funkcjonariuszki z KWP w Rzeszowie przyczynią się do wsparcia działalności naszego stowarzyszenia.

Autorzy kalendarza postanowili poświęcić tą edycję kobietom, ponieważ w 2020 roku minie 95. rocznica utworzenia Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej. Powołana przez władze Policja Kobieca rozpoczęła swą działalność w 1925 r. Z połączenia historii ze współczesnym problemem walki z chorobą nowotworową – rakiem piersi, powstało hasło przewodnie kalendarza - „Kobiety Kobietom”.

Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i pomoc wymienionemu stowarzyszeniu. Ponieważ liczba kalendarzy jest ograniczona - aby otrzymać egzemplarz, trzeba najpierw skontaktować się telefonicznie pod numerami 510 997 021 lub 796 872 316 i zarezerwować kalendarz, a następnie przekazać datek w wysokości co najmniej 20 zł na konto:
 

Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub Amazonka"

PBSO/Rzeszów nr 57 8642 1126 2012 1126 9854 0001

Tytuł wpłaty: "Kobiety Kobietom"
 

Pomysłodawcami inicjatywy są: kom. Wojciech Kulig, który wykonał fotografie do kalendarza oraz nadkom. Wojciech Leś i mł.asp. Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Projekt nie powstałby, gdyby nie wsparcie Partnerów. Został on sfinansowany ze środków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji w Rzeszowie oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Rzeszowa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.14 MB)

Powrót na górę strony