Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów grupy SPEED

Data publikacji 21.12.2019

Policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą, która w rażący sposób przekroczyła dopuszczalną prędkość na drodze S5. Kobieta jechała skodą ponad 200 km/h. W związku z tym funkcjonariusze nałożyli na nią grzywnę w wysokości kilkuset złotych i 10 punktów karnych. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, szczególnie na drogach ekspresowych i autostradach. Uważajmy, na drodze nie jesteśmy sami, nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, działający w grupie SPEED, podczas pełnionej służby na drodze S5, na 150 km w kierunku Wrocławia, zauważyli kierującą, która znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu okazało się, że pani jadąca skodą przy ograniczeniu do 120 km/h, jechała nawet ponad 200 km/h.

W związku z tak rażącym naruszeniem przepisów funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności związane z zatrzymaniem tego pojazdu do kontroli. Kierująca, która złamała przepisy otrzymała grzywnę w wysokości kilkuset złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, szczególnie na drogach ekspresowych i autostradach. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: nagranie z policyjnego wideorejestratora przekroczenia prędkości

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.83 MB)

Powrót na górę strony