Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domownicy spali, gdy policjant zauważył pożar

Data publikacji 23.12.2019

Policjant w godzinach rannych w drodze na służbę zauważył pożar w okolicach lasu i zabudowań mieszkalnych. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Powiadomił Państwową Straż Pożarną, a następnie obudził właścicieli posesji. Okazało się, że w palą się baloty słomy. Wspólnie wraz z sąsiadami udało się odrzucić sporą część palących się balotów od całej reszty. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta z pewnością udało się uniknąć ogromnych strat materialnych.

Do zdarzenia doszło 17 listopada br. ok. godz. 6:30 w miejscowości Śniaty w gminie Wielichowo. Oficer dyżurny grodziskiej jednostki Policji asp. sztab. Piotr Zimny będąc w drodze na służbę jadąc w stronę Grodziska Wielkopolskiego na wysokości ulicy Leśnej w Śniatach zauważył niepokojący dym unoszący się pomiędzy lasem, a zabudowaniami mieszkalnymi. Policjant postanowił zawrócić się i w jechać w drogę, gdzie obserwując po kolei każdą z posesji szukał źródła palącego się ognia. Będąc na wysokości lasu okazało się, że w płomieniach stanęły poukładane w rzędach baloty słomy.

Policjant natychmiast zawiadomił Państwową Straż Pożarną, a następnie wybiegł z samochodu, żeby obudzić mieszkańców najbliższego domu. Właściciele widząc zagrożenie natychmiast ruszyli, aby ratować swoje mienie. Funkcjonariusz pomagał zrzucać baloty, aby jak najszybciej oddzielić palącą się słomę od reszty. Na pomoc ruszyli również sąsiedzi z najbliższej okolicy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich niosących w tym momencie pomoc udało się uratować zdecydowaną większość balotów stanowiących źródło pokarmu dla zwierząt hodowlanych.

Strażacy dogasili zarzewie ognia, a pożar nie rozprzestrzenił się w stronę lasu, ani też na okoliczne budynki gospodarcze. Przyczyny tego pożaru na chwilę obecną nie są znane. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Właściciele posesji, na której doszło do pożaru złożyli podziękowania na ręce policjanta za jego reakcję, dzięki której być może w porę udało się uniknąć znacznie większych strat materialnych.

Policjant który zauwazył pożar i ostrzegł mieszkańców

(KWP w Poznaniu/js)

 

Powrót na górę strony