Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali ludzi z płonącej kamienicy

Data publikacji 30.12.2019

Dzisiaj w nocy służby mundurowe interweniowali przy płonącym budynku kamienicy. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej szczecińscy policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, a przede wszystkim ratowali mieszkańców z płonącego budynku.

W poniedziałek (30 grudnia 2019 r.) około godziny 02:00 dyżurny Komendy Miejskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu kamienicy na terenie szczecińskiego Śródmieścia. Natychmiast zostali skierowani tam policjanci.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu zakończenia działań Straży Pożarnej. W pewnym momencie dachówki z płonącego dachu zaczęły spadać tuż w pobliżu kamienicy, w której znajdowali się mieszkańcy.

Policjanci bez chwili zawahania pospieszyli z pomocą rodzinom, które znajdowały się w środku. Dla bezpiecznego wyjścia mieszkańców funkcjonariusze użyli starych drzwi znalezionych na klatce schodowej oraz płyty budowlanej. Przedmioty niesione przez policjantów nad głowami ewakuowanych, uchroniły mieszkańców przed spadającymi dachówkami.

Ta sytuacja pokazuje jak ważnym i odpowiedzialnym jest zawód policjanta, który nie tylko stoi na straży prawa, ale przede wszystkim chroni drugiego człowieka, bardzo często z narażeniem własnego zdrowia i życia.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony