Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla sochaczewskich policjantów

Data publikacji 31.12.2019

Do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wpłynęło podziękowanie dla sochaczewskich policjantów, którzy w grudniu br. powiadomili mieszkańca powiatu sochaczewskiego o czekającym na niego przeszczepie trzustki. Mężczyzna jest już po operacji i czuje się coraz lepiej.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego może mówić o wielkim szczęściu. 48-letni mężczyzna jest pacjentem jednego z warszawskich szpitali. Oczekiwał na przeszczep trzustki. Gdy wreszcie znalazł się dla niego organ do przeszczepu, lekarze z Warszawy nie mogli się z nim skontaktować, dlatego poprosili o pomoc sochaczewskich policjantów.

Mundurowi natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Kilkanaście minut później dotarli do domu mieszczącego się na terenie jednej z gmin powiatu sochaczewskiego. Gdy w piątek, 13 grudnia br., około 5:00 policjanci weszli na posesję, drzwi otworzyła żona 48-latka. Gdy dowiedziała się o przyczynie wizyty policjantów, natychmiast pobiegła obudzić męża. Okazało się, że tej nocy jego telefon komórkowy rozładował się.

Mundurowi przekazali mężczyźnie numer telefonu do lekarzy. Po krótkiej rozmowie z medykami 48-latek podziękował policjantom. Dwie godziny później był już w Warszawie. Teraz jest już po przeszczepie i czuje się coraz lepiej.

Fragment podziekowań

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony