Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 6 tys. porcji narkotyków zabezpieczyli podczas działań wrocławscy policjanci

Data publikacji 03.01.2020

Narkotyki i gotówkę przejęli policjanci pionu prewencji z wrocławskiej komendy miejskiej. Podczas przeszukania pomieszczenia piwnicznego, wynajmowanego przez młodego mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli ponad 6 tys. porcji środków odurzających. Amfetamina i marihuana ukryte były w opakowaniach po odżywkach dla sportowców. 22-letni mieszkaniec Wrocławia trafił do aresztu. Mężczyźnie grozić może teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, w związku z posiadaniem przez niego tak dużej ilości środków odurzających.

Kolejne osoby nie będą miały styczności z narkotykami, bo nie trafią one na rynek, a to dlatego, że zostały przejęte przez funkcjonariuszy z Wrocławia. Można tu mówić o ratowaniu przed narkotykowym nałogiem, w który mogły popaść szczególnie młode osoby, gdyby nie zdecydowana walka dealerami substancji odurzających, którą stale prowadzą mundurowi z Komendy Miejskiej Policji. Wywiadowcy z Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas swojej służby pełnionej na wrocławskim Ołbinie, uzyskali informację o mężczyźnie, który może w jednym z pomieszczeń piwnicznych przechowywać duże ilości substancji psychoaktywnych. Postanowili więc natychmiast, sprawdzić tę informację.

Policjanci podczas swojej służby nie tylko reagują na popełnione czyny karalne, ale również pracują na rzecz eliminowania ich powstawania. Nie ignorują żadnej informacji, która mogłaby pomóc w ograniczeniu zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji, które mogą dotknąć mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Dlatego też podczas sprawdzania jednej z takich wiadomości, obserwowali pomieszczenie piwniczne, w którym miały być przechowywane narkotyki. W pewnej chwili zauważyli młodego mężczyznę, który wyszedł z pomieszczenia i bardzo szybko próbował je zamknąć. Jednak policjanci byli już przy nim.

W środku ujawnili kilka opakowań po odzywkach dla sportowców, w których znajdował się biały proszek oraz susz roślinny. 22-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć jak wszedł w posiadanie tych substancji, jednak przyznał, że są to narkotyki, a dokładnie amfetamina oraz marihuana.

Zaskoczeniem dla funkcjonariuszy była ilość zabezpieczonych przez nich substancji. Okazało się, że młody mężczyzna posiadał ponad 6 tys. porcji amfetaminy oraz marihuany. W pomieszczeniu były również foliowe opakowania, które zwykle służą do przechowywania narkotyków, a przy Wrocławianinie funkcjonariusze ujawnili również kilkaset złotych. 

22-latek został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego komisariatu. Za popełniony czyn grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony