Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za "cash trapping"

Data publikacji 07.01.2020

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 37-latka. Mężczyzna odpowie za tzw. cash trapping, czyli kradzież wypłacanych pieniędzy poprzez specjalną nakładkę na bankomat. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

"Cash trapping" wykorzystywany jest przez przestępców od dłuższego czasu. Obecnie ten sposób zdobywania gotówki staje się coraz powszechniejszy. Przy kradzieży pieniędzy przestępca montuje nakładkę powodującą, że banknoty podczas transakcji nie wydostają się na zewnątrz bankomatu. Nakładka umieszczana jest w miejscu, w którym odbierane są pieniądze. Często posiada ona taśmę obustronnie klejącą, która służy do przechwycenia i zatrzymana pieniędzy. Podczas wypłaty wygląda jakby bankomat się zablokował. Klient nie jest świadomy, że stał się ofiarą ataku. Gotówka zostaje zatrzymana za nakładką.

Tego typu przestępstwami zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali 36-latka, któremu udowodnili dwa tego typu przestępstwa. Pierwszy przypadek miał miejsce w Kraśniku. Sprawcy poprzez założenie nakładki udało się przechwycić wypłaty w wysokości 4 tys. zł. Kolejna próba miała miejsce w Lublinie. W tym prrzypadku z uwagi na zabezpieczenia bankomatu przestępstwo nie doszło do skutku i urządzenie zablokowało transakcję.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony