Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzioną ciężarówkę z towarem o łącznej wartości 450 tys. zł

Data publikacji 08.01.2020

Głogowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego podejrzanych o kradzież ciężarówki z ładunkiem elektrycznych czajników. Łączną wartość pojazdu i znajdującego się w nim towaru oszacowano na 450 tys. zł. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży ciężarówki marki Iveco doszło na początku stycznia br. Pojazd załadowany towarem o wartości 300 tys. złotych zniknął z terenu parkingu jednej z głogowskich firm. Wartość skradzionego pojazdu oszacowano na 150 tys. złotych. Samochód miał na skrzyni ładunek elektrycznych czajników. Sprawcy na terenie parkingu skradli również między innymi opony i akumulator z kontenerów, do których się włamali.

Kilka godzin po stwierdzeniu przestępstwa i zawiadomieniu o nim Policji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego w wieku 37 i 41 lat. Na terenie posesji jednego z nich ujawniono skradziony towar. Ciężarówkę odnaleziono w lesie, niedaleko miejsca, w którym sprawcy wyładowali towar. Pojazd i odzyskane elektryczne czajniki wróciły do właściciela.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • Odzyskany czajnik w pudełku
  • Odzyskane kartony ze skradzionym towarem
  • Odzyskana skradziona ciężarówka z towarem o łącznej wartości 450 tys. zł
Powrót na górę strony
Polska Policja