Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 41 kilogramów narkotyków

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci ogółem zabezpieczyli ponad 41 kilogramów narkotyków. Zlikwidowanie ogromnej plantacji konopi indyjskich, gdzie rosło 275 krzewów oraz przejęcie 35 kg konopi innych niż włókniste z poprzednich upraw, to efekt ostatnich działań białostockich policjantów przy udziale funkcjonariuszy lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Z szacunków śledczych wynika, że z plantacji 275 krzewów po wysuszeniu można byłoby uzyskać ponad 6 kg marihuany. Podczas akcji zatrzymano 36-latka. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy zbierali informacje na temat plantacji, która miała znajdować się na terenie powiatu monieckiego.

Policjanci przeprowadzili akcję w miejscowości Kulesze-Chobotki. Tam funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej, która była ukryta w budynku gospodarczym na terenie posesji. W obiekcie rosło 275 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli również blisko 35 kilogramów wysuszonego ziela konopi innych niż włókniste, będącego prawdopodobnie pozostałością po poprzednich uprawach. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli 207 pustych donic ujawnionych w obrębie budynku, jak również przyrządy i urządzenia służące do uprawy konopi.

Podczas działań zatrzymano 36-latka. Mężczyzna jest podejrzany o uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że prowadzona w ten sposób plantacja, dawała możliwość uzyskiwania gotowego narkotyku, co kilka tygodni.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Białymstoku / kp)

 

  • policjanci podczas zabezpieczania plantacji konopi
  • policjanci podczas zabezpieczania plantacji konopi
  • plantacja konopi
  • policjanci podczas zabezpieczania plantacji konopi
  • worki foliowe z suszem ziela konopi
  • policjanci podczas zabezpieczania plantacji konopi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.8 MB)

Powrót na górę strony