Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód skradziony w Niemczech

Data publikacji 13.01.2020

Zgierscy i głowieńscy policjanci zabezpieczyli busa, który został skradziony z terenu Niemiec. Jego wartość została oszacowana na 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 30-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut paserstwa pojazdu. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

11 stycznia 2020 r., kilka minut po godzinie 9:00, zgierscy oraz głowieńscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo samochodu typu bus, który dzień wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. Wszystko zaczęło się od informacji jaka trafiła na ręce głowieńskich policjantów. Wynikało z niej, że w Głownie na ulicy Sucharskiego ma stać skradziony mercedes. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli opisywany samochód, a gdy zobaczyli wsiadającego do niego mężczyznę natychmiast podjęli interwencję. Gdy 30-latek zauważył policjantów natychmiast rzucił się do ucieczki. Uciekinier po krótkim pościgu został zatrzymany. Śledczy podczas czynności zabezpieczyli pojazd, którego wartość wstępnie została oszacowana na 200 tysięcy złotych.

Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczyli dodatkowo różnego rodzaju elektronarzędzia pochodzące najprawdopodobniej ze skradzionego busa. 30-letni mieszkaniem powiatu zgierskiego usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony