Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie odnalazł skradzioną skodę o wartości 50 tys. zł

Data publikacji 13.01.2020

Za kradzież samochodu wartości 50 tys. zł odpowie 20-letni mieszkaniec gm. Wojciechów. Mężczyzna ukradł samochód z pozostawionymi kluczykami, spod bloku na lubelskim Czechowie. Pojazd po kilku godzinach odnalazł policjant po służbie. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzona pozostawiła samochód marki Skoda wraz z kluczykami na ogólnodostępnym parkingu w dzielnicy Czechów. Następnego dnia rano zorientowała się, że pojazd zniknął. Wartość auta wyceniła na 50 tys. zł.

Sprawą zajęli się lubelscy policjanci. Informacja została przekazana do wszystkich komisariatów. Rozpoczęły się poszukiwania, które przyniosły szybkie efekty. Policjant z I Komisariatu Policji w Lublinie będąc poza służbą odnalazł skradzioną skodą. Jak się okazało sprawca na drodze polnej w gminie Bełżyce porzucił pojazd, ponieważ wjechał w koleinę z której nie mógł się wydostać.

Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony samochód, który wrócił już do właścicielki. Niedługo później w ręce mundurowych wpadł 20-letni złodziej. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja