Policjanci zabezpieczyli ponad 41 kg narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 41 kg narkotyków

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci ogółem zabezpieczyli ponad 41 kilogramów narkotyków. Zlikwidowanie ogromnej plantacji konopi indyjskich, gdzie rosło 275 krzewów oraz przejęcie 35 kg konopi innych niż włókniste z poprzednich upraw, to efekt ostatnich działań białostockich policjantów przy udziale funkcjonariuszy lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Z szacunków śledczych wynika, że z plantacji po wysuszeniu można byłoby uzyskać ponad 6 kg marihuany. Podczas akcji zatrzymano 36-latka. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy zbierali informacje na temat plantacji, która miała znajdować się na terenie powiatu monieckiego.

Policjanci przeprowadzili akcję w miejscowości Kulesze-Chobotki. Tam funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej, która była ukryta w budynku gospodarczym na terenie posesji. W obiekcie rosło 275 krzewów konopi w rożnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli również blisko 35 kilogramów wysuszonego ziela konopi innych niż włókniste, będącego prawdopodobnie pozostałością po poprzednich uprawach. Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli 207 pustych donic ujawnionych w obrębie budynku, jak również przyrządy i urządzenia służące do uprawy konopi.

Podczas działań zatrzymano 36-latka. Mężczyzna jest podejrzany o uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że prowadzona w ten sposób plantacja, dawała możliwość uzyskiwania gotowego narkotyku, co kilka tygodni. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ.

(KWP w Białymstoku/js)

  • Zabezpieczone krzewy konopii
  • Zabezpieczone krzewy konopii
  • Zabezpieczone krzewy konopii
  • Zabezpieczone krzewy konopii
  • Zabezpieczone krzewy konopii
  • Zabezpieczone krzewy konopii
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja