Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby zatrzymane za brutalny atak podczas interwencji

Data publikacji 14.01.2020

Kobieta z rozbitym szkłem w rękach zaatakowała policjantów i groziła im. Chwilę wcześniej funkcjonariusze musieli obezwładnić agresywnego mężczyznę, który z pięściami i psem rzucili się na nich. Profesjonalizm policjantów doprowadził do opanowania sytuacji i zatrzymania dwóch osób, które odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy. Ataki na interweniujących policjantów nie są akceptowane.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze między sąsiadami na ul. Krzywoustego w Gorzowie Wlkp. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami — chcieli pomóc w rozwiązaniu sporu, ale spotkali się z brutalnym atakiem. W jednym z mieszkań rozmawiali z uczestnikiem awantury. Początkowo był spokojny, ale po chwili stał się agresywny, zaczął grozić policjantom. Z jednego z pomieszczeń wyszła także nietrzeźwa kobieta. Nie chciała jednak przekazać swoich danych. Zarówno ona, jak i mężczyzna nie reagowali na wezwania policjantów do zachowania spokoju.

Mężczyzna ruszył w stronę policjantów z pięściami chcąc ich uderzyć, ale został skutecznie obezwładniony. Funkcjonariuszy zaatakował także pies, ale i z nim poradzili sobie funkcjonariusze. Patrol musiał jeszcze zmagać się z agresywną kobietą, która szarpała funkcjonariusza. W pewnym momencie chwyciła sporych rozmiarów rozbite szkło i zaatakowała  policjantów grożąc pozbawieniem życia. Szybko jednak została przez policjantów obezwładniona.

Na miejsce przyjechało kilka policyjnych patroli, które natychmiast zareagowały na sygnał od swoich kolegów. Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę. 55-latka miała w swoim organizmie niemal 2,5 promila alkoholu a 49-latek prawie 1,5 promila. Oboje trafili do gorzowskiej komendy.

Teraz czekają ich przesłuchania i zarzuty za czynną napaść na interweniujących policjantów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja