Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Szczecinka zabezpieczyli ponad 200 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 16.01.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku podjęli wspólne działania z kryminalnymi, których efektem było zabezpieczenie ponad 200 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 225 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą szczecineckiej jednostki wspólnie z kryminalnymi w minionym tygodniu, 07.01.2020 r., zatrzymali na terenie Szczecinka kierującego pojazdem vw passat do kontroli drogowej. Mundurowi podejrzewali, że 43-letni mieszkaniec Miastka przewozi tytoń, który nie jest opatrzony polskimi znakami akcyzy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. W bagażniku policjanci zabezpieczyli dwa worki jutowe wypełnione krajanką tytoniu. Kolejne worki zostały zabezpieczone w wynajmowanych przez mężczyznę na terenie Szczecinka magazynach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg pociętego suszu. Mundurowi obliczyli, że wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 225 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Wczoraj, 14.01.2020 r., policjanci zatrzymali kolejną osobę. U 58-letniego mieszkańca Szczecinka policja zabezpieczyli prawie 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 350 paczek papierosów różnych marek. Mundurowi obliczyli, że w tym przypadku wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 41 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności wobec 43-letniego mieszkańca Miastka i 58-latka. W obu przypadkach mężczyźni usłyszą zarzuty za które grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony