Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 20.01.2020

Odzyskany samochód marki Citroen DS5 i Peugeot 208, zlikwidowana dziupla samochodowa to efekt pracy policjantów Wydziału Kryminalnego z KWP i KMP w Łodzi oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP i KWP w Łodzi oraz policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Turku doprowadziły do posesji w gm. Kawęczyn, gdzie znajdowała się dziupla z kradzionymi samochodami i częściami.

Policjanci w trakcie przeszukania posesji ujawnili dwa samochody marki Citroen DS5 oraz Peugeota 208, które zostały skradzione w Niemczech. Dodatkowo na posesji znaleźli karoserię i silnik samochodu marki Mercedes skradzionego na terenie Polski. Policjanci zabezpieczyli również kilkadziesiąt części samochodowych, w tym silniki, skrzynie biegów oraz  elementy karoserii pochodzące od innych pojazdów.

Przeprowadzona w tej sprawie realizacja pozwoliła zatrzymać 48-letniego mężczyznę, który został zatrzymany do wyjaśnienia. Dalsze działania przeprowadzone na miejscu przez policjantów kryminalnych pozwoliły na przedstawienie mu 3 zarzutów paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręcznie majątkowe.

Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości przekraczającej 200 tys. zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • odzyskany citroen ds5
  • odzyskany Peugeot 208
  • karoseria samochodu
  • części karoserii samochodowej
  • części silnika
  • części samochodowe rozłozone na ziemi
Powrót na górę strony