Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka wyrobów tytoniowych

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 700 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat, którzy usłyszeli m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzech z zatrzymanych mężczyzn zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Grozi im kara odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że mieszkańcy powiatu pilskiego wraz z mieszkańcem województwa mazowieckiego zajmują się nielegalnym biznesem. Śledczy na podstawie zebranych materiałów w sprawie ustalili również, że mężczyźni prowadzą nielegalną fabrykę, w której produkują tzw. krajankę tytoniową.

W połowie stycznia br. poznańscy i pilscy policjanci przystąpili do realizacji. Funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego trzech mężczyzn oraz kolejnego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych w województwie mazowieckim stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko tonę suszu tytoniowego i zamknęli nielegalną fabrykę wyposażoną w różnego rodzaju maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat. Usłyszeli oni zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z popełnianiem przestępstw z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione przestępstwa grozi kara odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Na wniosek Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec trzech mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, jeden mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Zabezpieczone zostało również mienie podejrzanych na poczet przyszłych kar.

(KWP w Poznaniu/js)

  • Maszyna do krajanki tytoniu
  • Maszyna do krajanki tytoniu
  • Maszyna do krajanki tytoniu
  • Maszyna do krajanki tytoniu
  • Maszyna do krajanki tytoniu
  • Krajanka tytoniu w kartonie.
Powrót na górę strony