Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zleceniodawca wybuchu w Wyrach w rękach policjantów

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci zatrzymali kolejną osobę, która ma związek z podłożeniem ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego w Wyrach. 35-letni mieszkaniec Knurowa wpadł w ręce kryminalnych wczoraj po południu, kiedy wracał wraz z rodziną z wakacji. Według śledczych, to on był zleceniodawcą sobotniego wybuchu. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego z Mikołowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zatrzymanie miało miejsce wczoraj około godziny 15.00 na drodze krajowej nr 81 w Żorach, na ulicy Zostawa. 35-letni mieszkaniec Knurowa wraz z żoną i dwójką dzieci wracał samochodem z urlopu.

W chwili podejmowania wobec niego czynności był spokojny i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów.

Z materiałów zgromadzonych w toku śledztwa wynika, że to zatrzymany mężczyzna zlecił przygotowanie ładunku wybuchowego i jego podłożenie. Jutro ma zostać doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące sprowadzenia katastrofy i wytwarzania materiałów niebezpiecznych.

(KWP w Katowicach / mg)

  • na drodze przy samochodzie policjanci kryminalni podczas zatrzymania poszukiwanego
  • zatrzymany przez kryminalnych siedzi na tylnym siedzeniu radiowozu nieoznakowanego

Opis filmu: policjanci kryminalni prowadzą zatrzymanego do jednostki Policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.01 MB)

Powrót na górę strony