Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez płockich kryminalnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez płockich kryminalnych

Data publikacji 24.01.2020

Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 26-latek, wobec którego wydany został Europejki Nakaz Aresztowania, został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego gdzie oczekiwać będzie na wyrok sądu.

Poszukiwany 26-latek z powiatu płockiego od 2015 roku ukrywał się poza granicami kraju. Na etapie prowadzonego śledztwa przez płocką prokuraturę w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, mężczyzna postanowił zbiec z Polski i ukrywać się w krajach Unii Europejskiej. Poczynione ustalenia doprowadziły do wydania w 2019 roku Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec 26-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie pod wpływem alkoholu, wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło niemal 5 lat temu na terenie gminy Radzanowo.

Kilkuletnie ukrywanie się 26-latka przed wymiarem sprawiedliwości zakończyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji. Płoccy kryminalni szczegółowo weryfikowali wszelkie informacje odnośnie poszukiwanego. W toku prowadzonych czynności policjanci wpadli na trop mężczyzny i ustalili, że 26-latek może obecnie ukrywać się w Polsce. Ich ustalenia były trafne. Wczoraj rano policjanci zatrzymali poszukiwanego w Płocku. Mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego gdzie będzie oczekiwał na dalsze czynności procesowe i wyrok sądu.

Płoccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że osoby ukrywające się przed organami ścigania, nie mogą czuć się bezkarnie. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z zespołu poszukiwań prędzej czy później przestępcy trafią przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja