Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał wiadomość, że chce ze sobą skończyć. Dyżurny przekonał go, by tego nie robił

Data publikacji 24.01.2020

Dzięki postawie dyżurnego z parczewskiej jednostki szczęśliwie zakończyła się interwencja dotycząca 18–latka, który wysłał wiadomość do swojego znajomego, że chce ze sobą skończyć. Dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z desperatem i w trakcie rozmowy trwającej kilkadziesiąt minut przekonał nastolatka, aby nie decydował się na ten drastyczny krok.

W nocy z czwartku na piątek dyżurny parczewskiej jednostki został poinformowany, że mieszkaniec gminy Parczew wysłał wiadomość do swojego kolegi, że chce ze sobą skończyć i że popełni samobójstwo. Sytuacja była o tyle trudna, że zgłaszający nie znał dokładnego adresu swojego kolegi. Dyżurny ustalił numer do 18–latka lecz ten nie odbierał telefonu. Po chwili ustalił jego miejsce zamieszkania.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, lecz desperata nie było w domu. Dyżurnemu po wielu nieudanych próbach połączenia w końcu udało się dodzwonić do młodego mężczyzny. W rozmowie, która trwała kilkadziesiąt minut przekonywał nastolatka, aby nie decydował się na tak drastyczny krok. Mówił mu, że z pewnością znajdzie się wyjście i rozwiązanie jego trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazł.

Mężczyzna w końcu uspokoił się. Podał, gdzie aktualnie przebywa i tam znaleźli go policjanci. Mundurowi przekazali 18–latka pod opiekę lekarzy.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony